FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Holy Trinity Fall Classic
September 3rd 2016 Melbourne, Florida, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
Videos
Upload Video
RSS Feed
Folders
2010 - (16 videos)
2012 - (19 videos)
2014 - (11 videos)
2016 - (18 videos)
Misc Videos
18
All
18
Boys JV 5K XC - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 5th 2016, 11:39am
Girls JV 5K XC- Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 4th 2016, 7:00pm
Riley Michaud Kennedy MS Girls JV Champion - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 4th 2016, 6:25pm
Amanda Beach MCC Girls Varsity Champion FL#1 Motivated by her Training - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 4th 2016, 6:06pm
Jake Sorenson Merritt Island Boys JV Champion - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 4th 2016, 5:10pm
Boys Varsity 5K XC - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Sep 3rd 2016, 11:26pm
«
1
»
Featured
0
Search
Boys Varsity 5K XC - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Published by
DyeStatFL.com
Sep 3rd 2016, 11:26pm
Comments
This is a 15 second
+PLUS
preview, subscribe for full access at
plus.runnerspace.com
Holy Trinity Cross Country Classic - Sep 3, 2016
Holy Trinity Episcopal Academy
Mens 5000.00 Meters Varsity
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Jones, Mason
Titusville
15:52.50
2
Hyland, Chase
The Pine School
16:29.00
3
Camps, Austin
West Shore Jr./S
16:34.90
4
Doyle, Matt
Winter Springs
16:36.20
5
Montalvo, Tristen
St Cloud
16:39.20
6
O'Gorman, Aidan
New Smyrna Beach
16:40.00
7
Foley, Trevor
Hernando
16:47.40
8
Vazquez, Jared
Timber Creek
16:47.80
9
Pruim, Cole
Ocoee
16:53.70
10
Czurak, Justin
Winter Springs
16:58.00
11
Curtis, Gabriel
Mt Dora Christia
17:09.20
12
Woodruff, Ricky
Trinity Prep
17:11.00
13
Meyer, Payne
New Smyrna Beach
17:13.40
14
Ricca, Bradyn
Merritt Island
17:14.00
15
Galloway, Mamush
Trinity Prep
17:15.20
16
Casas, Juan
Timber Creek
17:22.30
17
Skotnicki, Tanner
Winter Springs
17:28.10
18
Yoerin, Bailey
Vero Beach Senio
17:30.20
19
Washington, Uriah
Rockledge
17:35.00
20
Denson, Trevor
Titusville
17:37.20
21
Camps, Christian
West Shore Jr./S
17:37.40
22
Norfleet, Jonah
Timber Creek
17:37.90
23
Blanchard, Luke
Brevard HEAT
17:38.00
24
Smith, Troy
Rockledge
17:40.00
25
Dean, Josh
Viera (Melbourne
17:42.80
26
Manning, David
Trinity Prep
17:43.50
27
Addington, Samuel
Cocoa Beach
17:46.60
28
Clavio, John Paulo
Martin County
17:46.80
29
Velez, Anthony
St Cloud
17:47.70
30
Quigley, David
Viera (Melbourne
17:48.50
31
Van der Buigt, Noah
Father Lopez
17:48.80
32
Krestan, Alex
Viera (Melbourne
17:53.10
33
Lake, Matt
Merritt Island
17:53.70
34
Klug, Cameron
Merritt Island
17:53.80
35
Cummings, Matthew
Cocoa Beach
17:57.10
36
Ross, William
Martin County
17:57.30
37
Cheathan, Kai
Cocoa Beach
17:57.80
38
Hurt, Michael
Martin County
17:58.40
39
Textor, Christopher
The Pine School
17:59.40
40
Granberg, Jimmy
Vero Beach Senio
18:02.20
41
Daffron, Robbie
Rockledge
18:02.30
42
Li, David
Merritt Island
18:08.20
43
Rosolino, Tanner
Father Lopez
18:08.50
44
Tyler, Hunter
Brevard HEAT
18:08.60
45
Diamond, Kyle
Titusville
18:09.30
46
Ciccarello, Christian
New Smyrna Beach
18:14.80
47
Hayes, Jared
West Shore Jr./S
18:16.80
48
Gillespe, Jack
Viera (Melbourne
18:17.10
49
Martinez, Andy
Viera (Melbourne
18:17.50
50
Hennessy, Sam
Melbourne Centra
18:20.00
51
Johnson, Dylan
Edgewood
18:23.50
52
White, Samual (Bill)
Merritt Island
18:24.20
53
Cloud, Zachary
St Cloud
18:24.80
54
Corpuz, Marc
Merritt Island
18:25.70
55
Tavarez, Juan Jared
Timber Creek
18:27.40
56
Miranda, Alex
St Cloud
18:27.70
57
Hoepfl, Brian
Trinity Prep
18:27.80
58
Pohl, Dalton
Martin County
18:31.20
59
Legare, Daniel
Titusville
18:31.60
60
Harbour, Lucas
Covenant Christi
18:32.10
61
Wilhelm, Christophe
Trinity Prep
18:32.40
62
Reijm, Johan
Edgewood
18:35.10
63
Gibson, Grant
West Shore Jr./S
18:35.30
64
Lawhorn, Logan
Space Coast
18:35.70
65
Gilfix, Roy
Cocoa Beach
18:36.10
66
Farrell, Arin
Titusville
18:37.90
67
Buntin, Billy
Martin County
18:38.00
68
Rodriguez, Julian
Timber Creek
18:40.20
69
Willis, Noah
Father Lopez
18:42.30
70
Hataway, William
Edgewater
18:45.90
71
Horn, Logan
Rockledge
18:48.60
72
Stremmel, Devin
Cocoa Beach
18:49.10
73
Pereira, Lucas
The Pine School
18:49.60
74
Delgado, Pedro
New Smyrna Beach
18:50.80
75
McLeod, Thomas
The Pine School
18:51.00
76
Fourcand, Delvin
Winter Springs
18:51.10
77
Henriquez, Kevin
Vero Beach Senio
18:51.10
78
Jimenez, Mack
New Smyrna Beach
18:59.40
79
Knoblock, Duncan
Melbourne Centra
19:00.00
80
Collins, Samuel
Winter Springs
19:00.20
81
Rohrbough, Zach
John Carroll
19:01.70
82
Jaime, Paul
Melbourne Centra
19:05.40
83
Zatz, Sean
Vero Beach Senio
19:07.70
84
Beauregard, Nicholas
Winter Springs
19:11.50
85
Begley, Josiah
Titusville
19:13.60
86
Preziozo, Sergio
Cocoa
19:14.00
87
Adams, Tyler
West Shore Jr./S
19:14.00
88
Anselmo, Devon
Bayside
19:17.00
89
Rauth, Joe
Winter Springs
19:17.10
90
Larsen, Alex
Circle Christian
19:17.10
91
Hayes, Christian
West Shore Jr./S
19:17.40
92
Braswell, Jacob
Rockledge
19:17.60
93
Reynolds, Nicholas
Titusville
19:18.10
94
Lundy, Liam
Melbourne Centra
19:18.70
95
Colon, Evan
Sebastian River
19:19.70
96
O'Brien, Chris
Rockledge
19:21.10
97
Powers, Matthew
The Pine School
19:21.90
98
Oliver, Sam
West Shore Jr./S
19:22.20
99
Rice, James
St Cloud
19:24.30
100
Gaines, Loran
Edgewater
19:25.40
101
McCartney, Drew
Sebastian River
19:26.10
102
Povilaitis, Julian
Father Lopez
19:27.10
103
DeJesus, Jack
Circle Christian
19:27.30
104
Ross, Joseph
St Cloud
19:31.20
105
Kirchel, Brandon
Rockledge
19:32.60
106
Hyland, Christian
The Pine School
19:35.90
107
Patillo, Ryan
Merritt Island
19:37.00
108
Freeman, Bradley
New Smyrna Beach
19:37.30
109
Vogt, Jarod
Cocoa Beach
19:41.10
110
Martin, Daniel
Circle Christian
19:41.60
111
Herrington, Thomas
Melbourne Centra
19:44.30
112
Adeclet, Seth
Heritage (Palm B
19:45.00
113
Bond, Kevin
Cocoa
19:45.00
114
Barron, Pierce
Timber Creek
19:45.90
115
Blechman, Jordan
Jensen Beach
19:46.90
116
Watts, Jah-Shua
Heritage (Palm B
19:49.00
117
Gahres, Jeffery
Space Coast
19:50.40
118
Mayr, Jacob
Father Lopez
20:00.40
119
Gronley, Dylan
Sebastian River
20:01.90
120
Durham, Lucas
Covenant Christi
20:04.90
121
Chimento, Stephen
Brevard HEAT
20:04.90
122
Paoli, Joe
Trinity Prep
20:08.40
123
Sichler, Jordan
Viera (Melbourne
20:10.30
124
Workowski, Joshua
Circle Christian
20:11.20
125
Jarvis, Gunner
New Smyrna Beach
20:12.70
126
Smith, Alexander
Sebastian River
20:16.70
127
Baker, Bryan
Holy Trinity Epi
20:18.00
128
Benezette, Chase
Father Lopez
20:19.50
129
Rice, Daniel
Covenant Christi
20:21.50
130
McMahan, Kevin
Viera (Melbourne
20:22.00
131
Colanagelo, Logan
Cocoa Beach
20:22.40
132
Soliz, Michael
Brevard HEAT
20:22.70
133
Acosta, Michael
St Cloud
20:23.30
134
Thomas, Elliot
Vero Beach Senio
20:23.80
135
Nugent, Dylan
Jensen Beach
20:25.00
136
Colton, Zachary
Vero Beach Senio
20:31.80
137
Langlie, Michael
Eau Gallie
20:32.30
138
Turrill, Steven
Space Coast
20:33.40
139
Upton, Robert
The Pine School
20:33.40
140
Johnson, Walker
Holy Trinity Epi
20:34.80
141
Moody, Nath
Edgewater
20:35.80
142
Cooper, Chester
City of Life Chr
20:36.90
143
LeStrange, Brendan
Melbourne Centra
20:40.40
144
Lefebure, Cole
Sebastian River
20:42.60
145
Arteaga, Steven
Sebastian River
20:42.90
146
Salyers, Jackson
Brevard HEAT
20:45.70
147
Portuallo, Anthony
Father Lopez
20:49.40
148
Gerber, Nate
Martin County
20:53.30
149
Hohl, Zach
Edgewood
21:01.70
150
Hewett, Cole
Holy Trinity Epi
21:03.70
151
Yesowitch, Max
Eau Gallie
21:04.20
152
Ball, Nathan
International Co
21:04.70
153
Padua, Xander
International Co
21:06.50
154
Schrope, Nathan
Covenant Christi
21:07.70
155
Sottile, Jackson
Holy Trinity Epi
21:08.80
156
Cates, Wesley
Jensen Beach
21:10.80
157
Hong, Taylor
Circle Christian
21:11.20
158
Cicilioni, Orlando
Trinity Prep
21:11.50
159
Knight, Joshua
Holy Trinity Epi
21:16.70
160
Mitchell, Noah
Circle Christian
21:17.10
161
Haak, Christopher
Circle Christian
21:17.20
162
Harvey, Wayne
Cocoa
21:17.30
163
Salyers, Benjamin
Brevard HEAT
21:24.60
164
Ercoli, Armand
Vero Beach Senio
21:30.80
165
Malave, Francisco
Jensen Beach
21:33.00
166
RamirezSantiago, Jason
City of Life Chr
21:34.40
167
Shannon, Matthew
Martin County
21:34.60
168
Cohen, Caleb
Palm Bay
21:40.60
169
Adams, Mark
Holy Trinity Epi
21:50.30
170
Dejesus, Adrian
Melbourne Centra
21:51.50
171
Graham, Stephen
International Co
21:51.90
172
Tapia, Normandi
Edgewater
21:54.40
173
Heminger, Tyler
Cocoa
21:56.20
174
Sorrell, Drennan
Sebastian River
21:58.80
175
Gorey, Trenton
Covenant Christi
22:05.20
176
Harvey, Austin
Cocoa
22:06.80
177
Moore, Glenn
Cocoa
22:08.00
178
Harbour, William
Covenant Christi
22:09.10
179
Wilke, Derek
Bayside
22:12.00
180
Tanner, Joshua
Eau Gallie
22:17.20
181
Kennedy, Sean
Edgewood
22:27.90
182
Beagle, Matt
Jensen Beach
22:36.20
183
Mahon, Austin
Heritage (Palm B
22:37.20
184
Hof-Mahoney, Kevin
Jensen Beach
22:37.50
185
Green, John
Bayside
22:38.80
186
Gourlay, Austin
Heritage (Palm B
22:48.10
187
Hamilton, Gerald
Edgewater
22:49.00
188
Woodruff, Grant
International Co
22:51.10
189
Hipwell, Ryan
Heritage (Palm B
22:54.00
190
Krestan, Matthew
Edgewood
23:01.30
191
Pantano, Christop
John Carroll
23:03.10
192
Laboy, Caleb
Covenant Christi
23:05.20
193
Davis, Stephen
Space Coast
23:06.60
194
Simard, Caleb
International Co
23:10.30
195
Slattery-Snavely, Keani
Space Coast
23:18.50
196
Campos, Sean
Space Coast
23:28.30
197
Velez, Garrison
Brevard HEAT
23:30.20
198
Winans, Travis
Eau Gallie
23:34.20
199
Hosey, Aaron
Palm Bay
23:37.20
200
Steinmetz, David
Edgewood
23:45.30
201
Kimmelman, Josh
John Carroll
23:48.90
202
Cavanaugh, Owen
Bayside
23:57.40
203
Oas, Cade
Eau Gallie
24:07.80
204
Jacobs, William
Heritage (Palm B
24:09.20
205
Smith, Ajoni
Heritage (Palm B
24:19.00
206
Skelton, Marcus
Mt Dora Christia
24:37.90
207
Woodhead, Seth
Bayside
24:57.50
208
Leach, Jack
John Carroll
25:02.30
209
Sammartino, Luke
John Carroll
25:11.10
210
Hines, Justin
John Carroll
25:15.20
211
Higgins, Jackson
International Co
25:16.30
212
Tran, Timothy
Bayside
25:17.70
213
Lipscomb, Andrew
International Co
25:18.80
214
Booth, Elijah
Jensen Beach
25:30.20
215
Ruggie, Christopher
Mt Dora Christia
26:45.90
216
DiIoria, Donovan
Palm Bay
26:58.80
217
McClenny, Emery
Mt Dora Christia
27:02.50
218
Mumby, Will
Palm Bay
27:47.90
219
Ford, Will
Palm Bay
27:49.90
220
Maley, Ryan
Mt Dora Christia
28:41.30
221
Quinn, Cameron
Palm Bay
28:55.30
222
Summerford, Tariq
Palm Bay
29:30.10
223
Wheeler, Joseph
City of Life Chr
30:00.80
224
Baxley, Luke
John Carroll
33:33.20
225
Browne, Jason
Palm Bay
37:14.10
« Videos attached to Meet: »
Amanda Beach MCC Girls Varsity Champion FL#1 Motivated by her Tra
Boys JV 5K XC - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Boys Varsity 5K XC - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Elayna Bahr Winter Springs HS 3rd Wanted the opportunity to PR -
Girls JV 5K XC- Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Girls Varsity 5K XC- Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Jake Sorenson Merritt Island Boys JV Champion - Holy Trinity Fall
Mason Jones Titusville Boys Champion 15:52 - Holy Trinity Fall Cl
Riley Michaud Kennedy MS Girls JV Champion - Holy Trinity Fall Cl
Samantha Folio Holy Trinity Girls runner-up with her 3rd solid ou
Tristen Montalvo St. Cloud 5th with a new PR - Holy Trinity Fall
Click here
for full results.
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
More videos
Jake Sorenson Merritt Island Boys JV Champion - Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
Girls Varsity 5K XC- Holy Trinity Fall Classic 2016 - DyeStatFL
0 shares:
Holy Trinity Fall Classic
,
Anselmo-merna High School Track & Field and Cross Country - Merna, Nebraska
,
Bennington Secondary School Track & Field and Cross Country - Bennington, Nebraska
,
Benson Magnet High School Track & Field and Cross Country - Omaha, Nebraska
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Holy Trinity Fall Classic
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2016
1
18
3
185
2015
1
1
2014
1
11
2
83
2013
1
2
1
2012
1
19
1
2
2011
1
2
79
2010
16
168
Show 4 more
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!